I malí návštěvníci si návštěvu parku užijí naplno. S pastelkami, při hledání listů nebo s venkovní mobilní hrou. Pro chytré hlavičky máme připravenu expozici o botanice nebo můžete rozvíjet jejich umělecké cítění v naší galerii.

Pravidelně v parku a botanické zahradě pořádáme akce jako Japonský den, vědecké dílny nebo příměstské tábory pro malé botaniky. O chystaných novinkách se dočtete v aktualitách nebo kalendáři akcí.

Dětem

 

KONEC TELKY?! 

Prázdniny jsou tady a Černobíl se vrátil na scénu 👿 Najděte v okolí vstupu do parku schránku s heslem a pomozte společně s námi a Prgou zachránit Déčko TV!


Mobilní hra „Nejkrásnější park“ v aplikaci Skryté příběhy

3,5 km trasa se 7 zastaveními, na kterých pomáháte hraběti zdolávat překážky při budování parku. Pomůžete mu splnit si sen a udělat z tohoto místa přenádherný živoucí obraz v krajině?

Stačí si stáhnout aplikaci Skryté příběhy, zaregistrovat se a vydat za dobrodružstvím!


S pastelkami po Průhonickém parku

S tímto průvodcem se děti rozhodně nudit nebudou. Dozví se něco málo o historii, rostlinách i kompozici,  zapisující si, doplňují, kreslí, a díky samolepkám si mohou vytvořit svůj vlastní park.

K dostání v prodejně za 69,- Kč.


Hledej listy

S hrací kartou plníte na vytyčené trase úkoly, a za jejich zvládnutí dostanete na pokladně drobný dárek.

K dostání v prodejně za 15,- Kč


Botanické příběhy – svět rostlin od poznání k využití

V přízemí hlavní budovy průhonického zámku naleznete stálou výstavu, určenou pro malé i velké návštěvníky. Zjistěte jak se naše krajina vyvíjela od doby ledové, co je endemit, kdy se z okrasné rostliny stane nebezpečný vetřelec, jak je to s láskou mezi houbami a rostlinami a mnoho více.