Hlavní sezóna v Průhonickém parku začíná

Tisíce rododendronů park svými barvami teprve zaplaví, ale hlavní návštěvnická sezóna je zde! Už nyní se můžete těšit z rozkvetlých magnólií a jarních květů Alpina, prvních výsledků prací obnovy parku a akcí pro veřejnost. Nezmeškejte již zítra Jarní běh Průhonickým parkem!

Již tuto sobotu čeká návštěvníky jubilejní 10. ročník Jarního běhu Průhonickým parkem. Malí i velcí sportovci si budou moci změřit své síly na třech různých parkových tratích, novinkou bude biatlonová střelnice a chybět nebude ani závěrečné opékání buřtů.

5. června se budou konat tradiční vědecké dílny Botanického ústavu. Vědecké dílny v parku jsou každý rok jedinečnou příležitostí, kdy se mohou návštěvníci seznámit s výzkumy a vědci Botanického ústavu AV ČR, který park spravuje. Tento rok, je ústředním tématem akce věk rostlin, které připomíná 60 let existence Botanického ústavu. Návštěvníci se dozví o krátkověkosti a dlouhověkosti rostlin, jak se stanoví věk u bylin, dřevin i lesních porostů. Nebude chybět ani divadelní představení a výstavy umění.

Květen a červen bude také ve znamení komentovaných prohlídek po sbírkách pivoněk a kosatců Průhonické botanické zahrady, proběhne Víkend otevřených zahrad a poprvé i Noc kostelů, kdy se veřejnost bude moci podívat do běžně nepřístupných částí zámku, parku a kostela. Před letními prázdninami ožije Malé nádvoří zámku divadelními představeními, po celý rok probíhají v průhonickém zámku koncerty vážné hudby. Po prázdninách nebudou chybět oblíbený Japonský den a Pomologické dny v botanické zahradě a rok uzavřou vánoční koncerty v Rytířském sále.

Letošní sezónu si mohou návštěvníci také více užít s novým průvodcem po listnatých stromech parku a informační službou pro návštěvníky, kdy jim se mohou nechat pomocí SMS informovat o novinkách v parku.

Více o akcích pro veřejnost naleznete v kalendáři akcí. Informace k probíhající obnově parku naleznete zde.