Unesco

Národní kulturní památka a památka UNESCO

Konferenční a společenské centrum

Průhonický zámek je veřejnosti nepřístupný, sídlí zde Botanický ústav AV ČR. Volně přístupné jsou pouze výstavní prostory v přízemí zámku. V 1. patře Velkého zámku se nachází tzv. konferenční centrum.

Klientů můžeme nabídnout stylové, pečlivě rekonstruované historické sály a salóny, vybavené potřebnou prezentační technikou a připojením k internetu bezdrátovou sítí a také aktivní odpočinek v zámeckém parku, společenské aktivity v zámku i mimo něj, romantické prostředí české novorenesance, catering přímo v zámeckých sálech, případně ubytování a stravování v blízkých hotelích a restauracích.

Centrum je ideální pro akce, kterých se účastní do sta osob. Každou akci je možno organizovat ve více sálech tak, aby kromě přednášek pro větší počet lidí bylo možno paralelně zřídit menší workshopy nebo oddělená jednání a konzultace.

Díky svým dispozicím umožňuje Rytířský sál i společenské večírky s tancem a živou hudbou, v přilehlých menších sálech lze souběžně připravovat další program nebo je využít jako klidovou zónu.

Během déle trvajících akcí nebo jako doplněk programu jistě uvítáte možnost relaxace ve světoznámém Průhonickém parku plném domácích i exotických stromů, keřů a dalších rostlin.

Rytířský sál

Největší místností zámku je historický Rytířský sál. Je vhodný pro společenské či firemní akce, konference a eventy se zhruba sto účastníky. Pro účely konferencí je vybaven audio a video technikou, wi-fi připojením k internetu, promítacím plátnem. Společenské akce mohou využít stylový balkónek vhodný pro menší hudební uskupení. Dostatečné množství stolů, stolků, křesel a židlí umožňuje variantní uspořádání sálu pro nejrůznější účely. Celá místnost včetně stropu je obložena dřevem a zdobená dřevořezbami. Do sálu vedou celkem tři vchody. Hlavní vchod z chodby, vedlejší vchod z Modrého salónu, vhodného pro zázemí akce, menší občerstvení, přípravu vystupujících a podobně a boční vchod vedoucí ke schodišti a ven ze zámku.

Chodba a schodiště

Modrý salón

Druhou největší místností zámku je Modrý salón, který je spolu se Zrcadlovým salónem ideálním zázemím pro akce pořádané v Rytířském sále, ale může být využit i samostatně pro akce menšího rozsahu. Je zdoben dřevěným obložením a se svými 55 m2 je ideální pro akce s maximálně 40 účastníky.

Do Modrého salónu vedou celkem čtyři vstupy – technický vstup sloužící pro přenášení mobiliáře, vstup do Zrcadlového salónku, vstup z hlavní chodby a konečně vstup do Rytířského sálu.

I Modrý salón je vybaven video a audio technikou a lze sem umístit stoly, stolky, židle či křesla podle potřeb zákazníka.

9cs_10_big  9cs_11_big

Zrcadlový salón

Zrcadlový salón je menší místnost dostupná jen z Modrého salónu a vedlejšího Žlutého salónku. Je bohatě zdoben dřevěným obloženým s kovovými intarziemi a většinou slouží jako jednací místnost nebo klidný kout  pro různé úřední výkony.

Zrcadlovy sal

Žlutý salónek

Žlutý salónek je malá místnost se samostatným vstupem z chodby, propojitelná s okolními salónky a je vhodný pro separátní jednání, případně jako součást spojeného prostoru v případě pořádání větších akcí.

Malý salónek

Jak název napovídá je Malý salónek nejmenší místností zámku. Jeho dispozice a vstup z chodby nebo z Červeného salónu jej předurčují pro využití jako šatny, skladovací místnosti pro catering nebo zázemí pro personál obsluhující hosty.

Pracovna hraběte Taroucy

Pracovna hraběte Taroucy je místnost samostatně přístupná přímo z Malého nádvoří a s nádherným výhledem do parku a na Podzámecký rybník. Je částečně vybavena historickým mobiliářem a je možné ji využít pro svatební obřady s menším počtem osob či menší uzavřená pracovní jednání (do cca 16 osob).

pracovna hraběte Taroucy

Schéma místností

Schéma místností zámku

Schéma místností zámku

Neváhejte se na nás obrátit s dotazem, rádi vám doporučíme to nejlepší.